Mniejsze czcionki
Standardowe czcionki
Większe czcionki
Europejski Fundusz Rolny Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020
Gmina Bochnia
Gmina Drwinia
Gmina Rzezawa
Gmina i Miasto
Nowe Brzesko
Miasto i Gmina
Kazimierza Wielka
Gmina Szczurowa
Gmina Koszyce

Aktualności

2018-07-20
Zgodnie z § 21 Statutu Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” zwołuje POSIEDZENIE ZARZĄDU Zebranie odbędzie się w dniu 24 lipca 2018 roku /tj. wtorek/ o godzinie 12:00, przy ul. Rynek 4 w Szczurowej/siedziba LGD/ [...] Czytaj dalej»
2018-07-10
30 czerwca 2018 roku, w Centrum Konferencyjnym Nowa Bochnia & SPA w Bochni, w tzw. ,,Kurnej chacie” odbył się Konkurs na Najsmakowitszy Rosół Polski podczas VIII Festiwalu Rosołu, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania ,,Dolina Raby” w którym Nadwiślańska Grupa Działania miała przyjemność uczestniczyć. LGD reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich- Stowarzyszenie Złoty Kłos ze Strzelec Wielkich. Nadwiślańska Grupa Działania ,,E.O.CENOMA” rywalizowała w kategorii ,,LGD z Federacji LGD Małopolska i inne”. [...] Czytaj dalej»


2018-07-10

VIII FESTIWAL ROSOŁU

dh/upload/Plakat wer. ostateczna.jpg
30 czerwca 2018 roku, w Centrum Konferencyjnym Nowa Bochnia & SPA w Bochni, w tzw. ,,Kurnej chacie” odbył się Konkurs na Najsmakowitszy Rosół Polski podczas VIII Festiwalu Rosołu, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania ,,Dolina Raby” w którym Nadwiślańska Grupa Działania miała przyjemność uczestniczyć. LGD reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich- Stowarzyszenie Złoty Kłos ze Strzelec Wielkich. Nadwiślańska Grupa Działania ,,E.O.CENOMA” rywalizowała w kategorii ,,LGD z Federacji LGD Małopolska i inne”.

 

Przygotowane rosoły, oceniane było przez Jury, do którego należeli: zawodowi kucharze ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników w tym roku byli nimi Leszek Kawa i Robert Żmuda, przewodniczącą Jury została Pani Sylwia Ładyga – uczestniczka V edycji programu MasterChef Polska oraz Jiři Krist- Przewodniczący sieci czeskich LGD i Katarzyna Hoffer – Kierownik Hotelu Nowa Bochnia. Rosół oceniany był wedle ściśle przyjętych kryteriów: smak i zapach, barwa i przejrzystość, rodzaj użytych składników i ich naturalność, dodatek (wkładka), podanie i ogólne wrażenie, wystrój stoiska wystawowego oraz własne uznanie członka Jury.

Mamy zaszczyt i przyjemność oznajmić iż Nadwiślańska Grupa Działania, reprezentowana przez Stowarzyszenie Złoty Kłos otrzymała 3 miejsce w konkursie na Najsmakowitszy Rosół Polski podczas VIII Festiwalu Rosołu!

Serdecznie Dziękujemy organizatorom, za możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu oraz przede wszystkim Dziękujemy Paniom z „Stowarzyszenia Ziemi Strzeleckiej Złoty Kłos” za przygotowanie wspaniałego i przepysznego Rosołu Polskiego! DZIĘKUJEMY!!!


Powrót
Odwiedzin: 32242