Mniejsze czcionki
Standardowe czcionki
Większe czcionki
Europejski Fundusz Rolny Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020
Gmina Bochnia
Gmina Drwinia
Gmina Rzezawa
Gmina i Miasto
Nowe Brzesko
Miasto i Gmina
Kazimierza Wielka
Gmina Szczurowa
Gmina Koszyce

Aktualności

2017-10-16
W związku z wejściem w życie z dniem 9 września 2017 r. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 sierpnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na stronie internetowej ARiMR (adres poniżej) zostały udostępnione nowe wzory dokumentów dotyczących naboru wniosków, które obowiązują od 16 października 2017. http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-192-wsparcie-na-wdrazanie-operacji-w-ramach-strategii-rozwoju-lokalnego-kierowanego-przez-spolecznosc.html [...] Czytaj dalej»
2017-10-12
W dniu 10 października w siedzibie Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” przeprowadzono szkolenie dla pracowników biura oraz osób ubiegających się o przyznanie grantu z zakresu Zasad wypełniania dokumentacji aplikacyjnej i rozliczeniowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Szkolenie zostało przeprowadzone przez eksperta Panią Barbarę Petek-Matułę, aby przybliżyć zainteresowanym zasady wypełniania dokumentacji aplikacyjnej. [...] Czytaj dalej»


2017-08-08

Udział Nadwiślańskiej Grupy Działania w imprezie jubileuszowej z okazji 150 lat Powiatu Brzeskiego

dh/upload/DSC01216.JPG
Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” w dniu 4 sierpnia bieżącego roku wzięła udział w Pikniku Motoryzacyjnym na 150 Lat Powiatu Brzeskiego, gdzie reprezentowała swoją działalność na stoisku promocyjnym.

Podczas imprezy jubileuszowej, trzy Lokalne Grupy Działania funkcjonujące na terenie powiatu brzeskiego, tj. Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu, Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” oraz Stowarzyszenie Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” promowały swoją działalność. Każda LGD reprezentowała lokalne produkty, typowe dla swojego regionu, dzięki czemu przybyli na festyn mogli skosztować regionalnych specjałów.

 

Na stoisku promocyjnym Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” niezwykle dużym powodzeniem cieszyła się „Kiełbaśnica kazimierska” wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która jest produkowana w Kazimierzy Wielkiej - na obszarze naszej LGD. Dodatkowo, można było również spróbować pysznego, domowego  chleba oraz ciast, przygotowanych przez Panią Jadwigę Kica - mieszkankę gminy Drwinia, prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne. Wszystkie  te wypieki na bazie dawnych receptur oczarowały przybyłych swoim smakiem.  Ogromne zainteresowanie i zachwyt wzbudziły ciasteczka z pokrzywą oraz ciasto lawendowe. 

 

Pierwsza część imprezy miała miejsce na terenie Pałacu Goetza, gdzie rozpoczęła się VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Następnie, na Placu Kazimierza odbył się rajd, gdzie po zakończonej konkurencji, pasjonaci mogli podziwiać modele historii motoryzacji prezentujące się na płycie rynku. 

Ponadto, impreza jubileuszowa miała charakter pikniku rodzinnego promującego bezpieczeństwo. Zgromadzeni mogli zobaczyć sprzęt oraz wyposażenie pojazdów policyjnych oraz strażackich prezentowanych przez służby mundurowe naszego powiatu.


Powrót